Урок 1. Найменше спільне кратне. Загальний алгоритм.
Найменшим спільним кратним двох натуральних чисел називають найменше натуральне число, яке ділиться на кожне з даних чисел.
Щоб знайти найменше спільне кратне двох натуральних чисел, можна кожне число розкласти на прості множники, і розклад одного з чисел помножити на множники іншого числа, яких немає в розкладі першого.
Урок 2 Окремі випадки знаходження найменшого спільного кратного
Порядок дій при знаходженні найменшого спільного кратного:
1. Якщо числа послідовні чи взаємно прості, то їх найменше спільне кратне дорівнює їх добутку.
2. Якщо більше з даних чисел ділиться на менше, то воно є найменшим спільним кратним. Якщо - ні, то перевіряємо наступне кратне і так далі.
3. Якщо результату не досягли за 2-3 кроки, то використовуємо спосіб з розкладом чисел на прості множники. Щоб знайти найменше спільне кратне двох натуральних чисел, можна кожне число розкласти на прості множники, і розклад одного з чисел помножити на множники іншого числа, яких немає в розкладі першого.
Урок 3 Тренувальна робота на знаходження найменшого спільного кратного
До того як переглянути урок, розв'яжіть приклади подані нижче. При цьому постарайтесь у кожному випадку вибрати найпростіший спосіб знаходження НСК двох чисел.
Урок 4 Задача на знаходження найменшого спільного кратного
Довжина кроку батька становить 70 см, а довжина кроку сина - 50 см. Яку найменшу відстань має пройти кожен з них, щоб вони обидва зробили по цілому числу кроків.
Немає коментарів:
Дописати коментар